Pátek 13. března v MŠ Husova

Pátek 13. 3. 2015

byl pro děti z MŠ Husova v Orlové-Městě, plný zážitků, překvapení a vzrušení.

Navštívili je hasiči z Dobrovolného sboru z Orlové-Poruby pod vedením pana Křižánka.  Děti a personál školky si vyzkoušeli cvičný požární poplach. Paní učitelka zazvonila na zvonec a při pokřiku hoří, se děti rychle přemístily do venkovních prostor před MŠ. Byly i slzičky, děti si opravdu myslely, že hoří, ale paní učitelky dětem vše vysvětlily. Všichni si vyslechli, jak se volá telefonem o pomoc a pak čekali, za jak dlouho hasiči dorazí.  Ti tu byli opravdu za pár minut a přijeli i s houkající sirénou. Venku jsme pak zjistili, že nám 3 děti chybí, a to už hasiči vynášeli prvního, za ním dalšího a nakonec posledního zachráněného chlapce. Kluci leželi na nosítkách, byli zabaleni do thermofolie, a hasiči jim poskytovali první pomoc.

To vše samozřejmě bylo jen jako a po ukončení celé akce si děti měly možnost prohlédnout hasičský vůz a někteří se mohli podívat i dovnitř. Ještě dlouho po odjezdu hasičů si pak děti vyprávěly své zážitky. Chceme touto cestou poděkovat dobrovolným hasičům z Orlové-Poruby za zdařilou akci pro naše děti.

Za MŠ Visorová Milada